Urządzenia wyciągające pale

X400/1000. Wyciągarka do grodzic,pali itp.

WYCIĄGARKA D.C.P. Universal Pile Extractor jest bezwibracyjnym, hydraulicznym urządzeniem do wyciągania pali,grodzic, które nadaje się do wyciągania wielu ich typów z różnych rodzajów podłoża.Cichy i bezwibracyjny system hydrauliczny do wyciągania pali,grodzic z 400 ton do 1000 ton mocą siły wydobywczej.
Idealne narzędzie do wbijania krótkich pali,grodzic w piaski oraz żwiry.

Doświadczone osoby w robotach fundamentowych potwierdzą, że wbijanie krótkich pali, grodzic przy użyciu tradycyjnych metod jest kosztowne i kłopotliwe. Mobilizacja dźwigów oraz zawieszanego sprzętu do wbijania wraz z koniecznością użycia tymczasowych prowadnic lub wzorników jest jak używanie młota kowalskiego do rozbijania orzechów.

Rozwiązaniem jest uchwycenie pala,grodzicy uchwytem hydraulicznym znajdującym się na końcu ramienia wyciągarki pali, grodzic. Oznacza to, że można poruszać końcówką pala, grodzicy aż do umiejscowienia go dokładnie tam gdzie chcemy. Potem należy umieścić wibromłot pomiędzy końcówką oraz uchwytem hydraulicznym w celu zapewnienia liniowych wibracji, które w połączeniu z siłą wypychania pala,grodzicy przez wyciągarkę, umiejscowi pal, grodzicę praktycznie w każdym podłożu.

To jest dokładnie to, co wykonują wibromłoty firmy Dawson!

Można też wyciągnąć pale,grodzice tą wyciągarką, a jeżeli zaistnieją jakieś przeszkody, należy po prostu oddzielić wibromłot, nałożyć z powrotem chwytak, i wyciągnąć na haku.

Ogólnie jest tylko od 5 do 9 metrów (15′ do 30′) wysokości prześwitu poniżej chwytaka, więc ogranicza to długość pala. Dłuższe pale powinny być wbijane bardziej tradycyjnym sprzętem – muszą zostać dokładnie podniesione i nie można ich poruszać po podniesieniu.

Co jest do tego potrzebne?

Wyciągarka do pali,grodzic, na kołach bądź gąsienicach, z odpowiednią siłą hydrauliczną.

Należy po prostu zdjąć chwytak z koparki oraz podłączyć EMV przy użyciu odpowiednich uchwytów, przekładek i podkładek w celu zapewnienia odpowiedniej siły i minimalnego luzu.

Należy podłączyć węże hydrauliczne do wibromłota montowane go na hydraulicznej koparce typu EMV, oraz podłączyć odpływ z wibromłota EMV powrotem do podstawowego zbiornika oleju hydraulicznego koparki hydraulicznej,nośnika tego wibromłota.

Dalej kontrolują wszystko zawory o ustalonej kolejności działania. Przełożyć dźwignię sterującą cylindrem pompy, a zamknie się cylinder chwytający. Pozostawić na miejscu, a cylinder nabierze ciśnienia, utrzymywać dźwignię w miejscu, a zawory poprowadzą olej do motoru, który rozpocznie wibracje.

Ustawić na środku dźwignię sterującą pompy, a motor zatrzyma się. Kiedy motor przestaje pracować, zaciski uchwytu hydraulicznego mogą zostać zwolnione przez operowanie chwytakiem w odwrotnym kierunku – PO UPRZEDNIM SPRAWDZENIU, ŻE JEST TO BEZPIECZNE.

EMEXIM-Mirosław Kukliński

ul.Adama Mickiewicza 35A

05-075 Warszawa, Polska

NIP : 952 178 47 01

REGON : 712 363 473

Zapytaj co Ciebie interesuje wypełniając formularz kontaktowy