Pozostały sprzęt

SPT Nanizacz do grodzic

Urządzenia do nanizania/łączenia grodzic oferują kompletne podejście do ścianek szczelnych „z poziomu gruntu” w połączeniu z szeklami uwalnianymi na odległość. Zwiększają produktywność i bezpieczeństwo pracy.

Jedna podstawowa rama prowadnicy jest standardem dla WSZYSTKICH grodzic o przekroju „Z”, WSZYSTKICH grodzic prostych i grodzic „U” o rozmiarze 2 i większym. Poniżej tego rozmiaru mogą wymagać modyfikacji ramy prowadnicy, ale zasada działania pozostaje taka sama.

Poszczególne sekcje są umieszczane po prostu przez wsunięcie odpowiednich rolek na dolne wrzeciona, które stanowią część dolnego zacisku. Rolki te dopasowują się do profilu grodzicy w celu uzyskania pozytywnej i dokładnej lokalizacji. Do górnego uchwytu mocowane są różne płyty oporowe, dopasowane do różnych sekcji grodzicy.

Model Waga Część nr
STD ZESTAW ALUMINIOWY 21 kg T050A

Uniwersalny Nanizacz firmy Dawson do grodzic został tak skonstruowany, aby umożliwić bezpieczną, łatwą i wydajną metodę łączenia grodzic. Eliminuje to konieczność stosowania tzw „człowieka na szczycie”, ponieważ wszystkie operacje mogą być wykonywane z poziomu gruntu lub górnej ramy. Uniwersalny Nanizacz do ścianek szczelnych można ustawić praktycznie dla wszystkich typów grodzic z profili Larssen i Z, a po prawidłowym ustawieniu szybko blokuje grodzice jednym prostym ruchem. Podczas procedury ustawiania należy zwrócić uwagę na to, aby każda regulacja była dokładnie ustawiona, co pozwoli na dziesięciokrotne zaoszczędzenie dodatkowego czasu podczas eksploatacji. W obrębie jednego odcinka grodzic może występować kilka wariantów. W przypadku typu „Z” blokady są zwykle różne na każdym końcu. Prowadzenie może być również w lewo lub prawo. Uniwersalny nanizacz może dostosować się do tych zmian dzięki prostej regulacji pozycji rolek. Można to osiągnąć na miejscu, oferując nanizacz do grodzic dla jednej grodzicy i regulując rolki do odpowiedniej pozycji. Są one teraz ustawiane na gwintowanie lewe lub prawe.

Nanizacze do grodzic oferują kompletnie „sterowanie z poziomu gruntu/stopy na ziemi” montażem ścianek szczelnych w połączeniu z szeklami zwalnianymi zdalnie. Zwiększa to wydajność i bezpieczeństwo pracy.

Jedna podstawowa rama prowadnicy jest standardem dla WSZYSTKICH grodzic typu „Z”, WSZYSTKICH grodzic prostych oraz grodzic typu „U” o rozmiarze 2 i większym. Poniżej tego rozmiaru mogą wymagać modyfikacji ramy głównej, ale zasada działania pozostaje taka sama.

Poszczególne sekcje są umieszczane po prostu przez wsunięcie odpowiednich rolek na dolne wrzeciona, które stanowią część dolnego uchwytu. Rolki te dopasowują się do kształtu grodzicy, aby zapewnić dobre i dokładne położenie.

CAPPING System szalunków szczelnych na grodzicach z betonową ławą

To jedyny taki system jest szybszy i bardziej ekonomiczny niż jakiekolwiek inne rozwiązanie tego rodzaju stosowane na placu budowy.

Uchwyt Redeba i kabina panelu podsufitki mogą być zmontowane i ponownie wykorzystane przez niewykwalifikowaną siłę roboczą. Spawanie lub cięcie grodzic nie jest konieczne. Powoduje to, że nie jest już konieczne stosowanie indywidualnych deskowań paneli podbitki wyciętych w celu dopasowania do grodzic.

Tradycyjne metody „staromodne” polegają na zastosowaniu wsporników przyspawanych do grodzic w celu przenoszenia podłużnych belek i drewna szalunkowego. Takie wsporniki muszą być ostatecznie spalone, ich końcówki szlifowane, a pale malowane. Wszystkich tych problemów można uniknąć stosując taki system zamykania grodzic.

Przykład

W ciągu czterech tygodni wykonano betonową nakładkę o wysokości ok. 1,2 m, szerokości 0,9 m i długości 275 m. Codziennie wykonywano 15-metrową wylewkę betonową. 5 sztuk w tygodniu przy łącznej liczbie 45 sztuk. Redebs i 18 szt. płyt o długości 2,5 m (np. 3 szt. płyt o długości 15 m).

Wspornik Redeba zapewnia tańszą, prostszą i szybszą metodę podparcia podbitki do budowy betonowej nasady na palach w kształcie litery U i Z. Wspornik Redeb jest lekkim, ale wytrzymałym elementem wyposażenia, zaprojektowanym tak, aby zapewnić wieloletnią bezawaryjną pracę pod warunkiem, że jest prawidłowo użytkowany i konserwowany. Jest on przeznaczony wyłącznie do stosowania na ściankach szczelnych.

Grodzice ścianki szczelnej są zazwyczaj zamykane dla celów estetycznych. Betonowy kapturek służy do maskowania nieuchronnych nierówności w długości grodzic, głębokości penetracji i linii. Może być również stosowana jako podpora balustrady lub bariery ochronnej.

Istnieją 3 modele wspornika Redeb – RSB500, RSB600 i RSB700. Modele RSB500 i RSB600 przeznaczone są do pracy zarówno z gridzicami typu Z jak i U. RSB700 jest przeznaczona wyłącznie do pracy z grodzicami typu U firmy Hoesch Larssen o szerokości 700 mm oraz z grodzicami typu U firmy Arcelor o szerokości 750 mm. W tych modelach większość przekrojów ścianek szczelnych może być stosowana z pewnymi ograniczeniami.

Panel żaluzji stropowej składa się z prostokątnych prętów, które są utrzymywane w ramach. Pręty te mogą się swobodnie przesuwać w określonych granicach. Z panelem zamocowanym na wspornikach Redeba prostokątne pręty są przesuwane w kierunku ścianek szczelnych, począwszy od najgłębszej części każdej grodzicy. Pręty pokrywają powierzchnię podsufitki i przyjmują kształt grodzic wraz z odkształceniami, które powstają podczas wbijania.

Elementy konstrukcyjne paneli, które utrzymują pręty pokładowe, są zdolne do przenoszenia normalnych obciążeń, gdy są podparte na wspornikach redebowych w „jednej parze” środków grodzic. Nie jest konieczne żadne dodatkowe podparcie konstrukcyjne.
Panel będzie pasował do wszystkich znanych ścianek szczelnych i może być również stosowany na grodzicach ciągłych.

Istnieją dwie długości panelu, 2,5 m i 3 m. 3 m należy stosować dla odcinków grodzic

Panele są przeznaczone do przenoszenia mechanicznego o ciężarze 2,5 m – 360 kg i 3,0 m – 430 kg.

Chociaż wspornik Redeba jest odpowiedni w większości sytuacji związanych z pokrywą grodzic, istnieją pewne ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę przed określeniem sprzętu dla danego zadania. (W razie wątpliwości należy skontaktować się z producentem).

BEZPIECZEŃSTWO
bezpieczne akcesoria do podnoszenia, przenoszenia i obsługi ładunku

Firma Dawson oferuje szeroką gamę akcesoriów zaprojektowanych w celu umożliwienia wydajnej i bezpiecznej obsługi oraz ostatecznego rozmieszczenia długich elementów konstrukcyjnych, w tym grodzic.

EGRS Zdalnie, z poziomu gruntu, zwalniania szekla podnosząca

Ta solidna szekla do podnoszenia grodzic była zaprojektowana,udoskonolana,stosowana wiele lat przez człowieka z budowy. Stosowanie tych szekli jest uzupełnieniem metody pracy z poziomu gruntu ” stóp na ziemi” w zakresie robót fundamentowania.

W połączeniu z Nanizaczem do grodzic nie ma potrzeby, aby pracownicy budowlani wykraczali ponad bezpieczeństwo górnego poziomu ramy w celu zaryglowania grodzic lub uwalniania szekli do podnoszenia. Szekle są odpowiednie do podnoszenia wszystkich grodzic stalowych o grubości do 28 mm i bezpiecznym obciążeniu roboczym szekli. Szekla jest usztywniona, aby nie dopuścić do rozchodzenia się ramion wideł podczas podnoszenia pod kątem 90° do osi grodzicy. Przy podnoszeniu grodzic w sparowanych albo pojedyńczych o wadze większej niż bezpieczne obciążenie robocze szekli, konieczne jest użycie kilku szekli w celu utrzymania bezpiecznego obciążenia roboczego.

Sparowane szekle mogą być montowane na zawiesiu z podwójnej liny stalowej. Zaleta
polega na tym, że standardowa para szekli z zawiesiem nośnym może być mocowana do każdej pary pali Larssen 'U’, pali Frodingham 'Z’, pali z rur lub pali skrzynkowych. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych części lub wymiany elementów.

Pierścień w górnej części zawiesia może być zawieszony bezpośrednio na standardowym bloku haka dźwigowego, szekli „D” lub kotwie widłowej. Szekle mogą być również mocowane na masywnej stalowej głowicy krzyżowej zgodnie z wymaganiami klienta.

Model Opis
5983 4T EGRS 150 Throat General Assembly
5984 7.5T EGRS 150 Throat General Assembly
5985 10T EGRS 150 Throat General Assembly
5986 7.5T EGRS 250 Throat General Assembly
5987 10T EGRS 250 Throat General Assembly
GRS-017 ISSA Optional Remote Release Detent Kit
FUNKCJE

 • Solidny korpus z wysoko wytrzymałego odlewu stalowego. Tłok ze stali wysokostopowej.
 • Tłok ukryty dla maksymalnej ochrony.
 • Tłok łatwy do demontażu w celu konserwacji.
 • Mocne usztywnienie rdzenia wytrzymujące obciążenie boczne z lewej strony (tj. 90° w stosunku do osi) nałożone podczas podnoszenia grodzicy ze sterty. (Patrz „Lista kontrolna bezpieczeństwa” w celu zapoznania się z prawidłową praktyką pracy).
 • Pierścień podnoszący u góry szekli umożliwiający podnoszenie pod różnymi kątami.
 • Wskaźnik obciążenia do dwukrotnej wartości bezpiecznego obciążenia roboczego.
 • Wskaźnik, który wyraźnie wskazuje, że tłok ma całkowicie zatrzaśnięty otwór do podnoszenia grodzicy.
 • Głębokość szyjki jarzma dostępna w dwóch rozmiarach: 150 mm (6″) lub 250 mm (10″) do wszystkich typowych pozycji otworów do podnoszenia grodzic.
 • Szybkie złącze i zwolnienie szekli z grodzicy zapewnia maksymalną produktywność.
 • Pierścień zabezpieczający” chroniący przed przypadkowym zwolnieniem tłoka spowodowanym złymi praktykami roboczymi.
Model Numer 5983 5984 5985 5986 5987
Waga kg 17.5 17.5 17.5 21.5 21.5
A Ø22 Ø28 Ø35 Ø28 Ø35
B 150 150 150 250 250
C 277 277 277 377 377

SPECJALNE SZEKLE

Blue Shackle/Niebieska Szekla
Nowa Szekla Niskotemperaturowa

Numer Opis Kolor
5987A/AL Single Euro Ground Release (250/10T) Niska temperatura-40C Niebieski

Yellow ShackleŻółta Szekla
Nowa Szekla z Szeroką Szczeliną

Numer Opis Szczelina Kolor
5990 Single Euro Ground Release (250/10T) Szczelina 250 32.5mm Żółty
5991 Single Euro Ground Release (250/5T) Szczelina 250 36mm Żółty
5992 Single Euro Ground Release (150/10T) Szczelina 150 35mm Żółty
5993 Single Euro Ground Release (150/7.5T) Szczelina 150 35mm Żółty

EMD wiertnica montowana na koparce hydraulicznej

NOWA wiertnica firmy Dawson montowana na koparce hydraulicznej została zaprojektowana tak, aby można ją było zamontować za pomocą płyty adaptacyjnej do sekcji wysięgnika koparki i przez przewody hydrauliczne zasilające i powrotne, które normalnie zasilają łyżkę lub przez dodatkowy zawór podwójnego działania.

Istnieją dwa modele wiertnic do wyboru:

Wiertnica EMD-15 umożliwia pracę świdrami użytkowymi i małymi świdrami fundamentowymi w większości typów gruntów. Funkcja automatycznej zmiany biegów pozwala napędowi na automatyczne przełączanie między dużą prędkością, niskim momentem obrotowym i małą prędkością, wysokim momentem obrotowym.

Wiertnica EMD-20 umożliwia pracę świdrami użytkowymi i małymi świdrami fundamentowymi w większości rodzajów gruntów. Funkcja automatycznej zmiany biegów pozwala napędowi na automatyczny wybór najlepszej prędkości i momentu obrotowego wiercenia.

Wybierając odpowiednie wiertło w połączeniu z siłą nacisku koparki, EMD umożliwia bezproblemową pracę w najbardziej wymagających warunkach.

Kolejną zaletą wiertnicy EMD jest to, że dzięki jej zamontowaniu na koparce można wywiercić pionowe otwory, w dowolnym miejscu, do którego koparka jedzie. Jest idealna do wiercenia nad obudowami, na nasypach kolejowych, pod mostami lub w pobliżu linii energetycznych, + wszędzie tam, gdzie występują niewielkie ograniczenia wysokościowe.

Kluczowe cechy

 • Łatwe dopasowanie do szerokiej gamy koparek
 • Wiercenie nad przeszkodami, pod niskimi mostami
 • Wysoki stosunek mocy do masy
 • Kompaktowa, solidna, niezawodna
 • Łączy się w miejsce łyżki koparki, za pomocą węży hydraulicznych zasilających i powrotnych

CSV wibromłot podwieszany na wysięgniku żurawia

Wibromłot podwieszany na wysięgniku żurawia,zasilanie z agregatu hydraulicznego.
Wibromłot CSV to doskonałe narzędzie do łatwego przekształcania każdego odpowiedniego rozmiaru żurawia w wysoce wydajną maszynę nośnik wibromłota CSV.

Grodzice mogą być podnoszone z ziemi, umieszczane w mocnym uchwycie hydraulicznym, a następnie dowolnie ustawiane w miejscu pracy w celu wwibrowania w grunt. Jeśli położenie pali jest nieprawidłowe lub niedokładne, wystarczy wyciągnąć je wibromłotem z podłoża.

Ta możliwość wbijania i wyciągania grodzic sprawia, że takie urządzenie jest szczególnie atrakcyjne dla wykonawców robót komunalnych, gdzie przed rozpoczęciem wykopu konieczne jest wykonanie z grodzic tymczasowych ścianek szczelnych. Po zakończeniu instalacji użytkowej żuraw można szybko przekształcić w urządzenie do wyciągania grodzic i likwidacji ścianek szczelnych.

Oczyszczarka świdra wiertnicy

Zanieczyszczenia/urobek ze świdrów powinien być usuwany na najniższym możliwym poziomie, aby zapobiec destabilizacji wiertnicy i uniknąć obrażeń personelu lub uszkodzenia maszyn z powodu spadających zanieczyszczeń.

Oczyszczarki są konstruowane na zamówienie, zgodnie ze specyfikacjami urządzeń wiertniczych i świdrów klienta. Oczyszczarka świdra może być przystosowana do różnych średnic i odstępów płatów tnących świdra przy użyciu różnych korpusów. Korpus mocuje się do spodniej części napędu oczyszczarki.

Oczyszczarki stanowią szybkie, wydajne i skuteczne narzędzie do usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń ze świdra systemów CFA. Kwestia oczyszczania staje się tym istotniejsza, im większe są średnice świdra, szczególnie w przypadku gleb ciężkich.

Oferujemy modele oczyszczarek do świdrów o średnicy od 300 do 2000 mm, w zależności od specyfikacji wiertnicy.

Model Średnice świdrów (mm)
M 600 300 - 600
M 700 450 - 700
M 800 450 - 800
M 900 450 - 900
M 1000 500 - 1000
M 1200 500 - 1200
M 1500 750 - 1500
M 2000 900 - 2000

NOWOŚĆ DRZWI UCHYLNE FIRMY DAWSON
1) Brak konieczności zdejmowania głowicy końcowej dzięki możliwości otwierania drzwi w celu umożliwienia przejścia głowicy.
2) Możliwość stosowania jako prowadzenie świdra przy otwartych drzwiach.
3) Łatwy dostęp do zespołów łożysk.
4) Zwiększona skuteczność czyszczenia.
Górne i dolne zespoły łożysk zapobiegają stykowi bramki z przewodami łączącymi.

Poniżej do pobrania specyfikacje poszczególnych oczyszczarek

Szekla typu Euro Ground Release Shackle (zwalniana z poziomu gruntu)

Szekla ta została skonstruowana specjalnie dla wbijania stalowych grodzic. Pozwala na podnoszenie stalowych pali,grodzic do właściwej pozycji, a gdy są bezpiecznie zamocowane w tymczasowych prowadnicach – na następujące po tym błyskawiczne i bezpieczne zdalne ich opuszczenie. Szekle te pozwalają ominąć kosztowne opóźnienia i nieodłączne niebezpieczeństwo umieszczenia człowieka, ‚Top Man’ [Człowiek na szczycie] lub ‚Pile Monkey’ [małpa na palu,grodzicy] w pobliżu miejsca , w którym pal, grodzica są zwalniane.

By zakończyć temat naszego realistycznego (obie stopy na ziemi) podejścia do wbijania pali, grodzic zapraszamy do obejrzenia Sheet Pile Threaders, o automatycznym zdalnym mocowaniu do siebie grodzic,pali profilowanych.

Szekla z mechanizmem zapadkowym zwalniana z poziomu gruntu

Szekla ta została zaprojektowana specjalnie do podnoszenia całego szeregu stalowych pali,rur,grodzic lub stalowych sekcji konstrukcji gdy muszą być one podnoszone z poziomu gruntu do pewnego bezpiecznego położenia pionowego na dowolną wysokość np. konstrukcyjne kolumny stalowe używane do podnoszenia profili. Pozwala, by stalowe elementy zostały skutecznie i bezpiecznie odłączone na odległość. Użycie tych szekli oszczędza czasochłonność oraz pomija koszty materialne związane z zapewnieniem dostępu dla człowieka w celu odłączenia manipulowanych elementów. Osiągnięcie tego wyniku czyni pracę szybszą, bardziej ekonomiczną oraz nieodłącznie bezpieczniejszą.

Jeżeli te szekle mają być stosowane do ustawiania stalowych pali profilowych, prosimy obejrzeć Sheet Pile Threaders. Urządzenie to jest używane do automatycznego zdalnego wzajemnego mocowania przyległych grodzic – nasze pełne realistyczne (obie stopy na ziemi) podejście do wbijania pali.

EMEXIM-Mirosław Kukliński

ul.Adama Mickiewicza 35A

05-075 Warszawa, Polska

NIP : 952 178 47 01

REGON : 712 363 473

Zapytaj co Ciebie interesuje wypełniając formularz kontaktowy