HPH młoty
HPH 1200, HPH 2400 i HPH 6500

HPH młoty

Po prostu najszybsze i najlepsze młoty na rynku – i kropka. Młoty DAWSON to najszybsze młoty kafarowe na świecie pod względem uderzeń na minutę z pełną mocą. Żaden inny producent dedykowanego sprzętu do wbijania pali nie osiąga 80 uderzeń na minutę z pełną mocą.

Im więcej uderzeń na minutę, tym szybciej zakończona zostaje praca, oszczędzając zarówno pracę załogi oraz sprzęt.

Młoty Dawson pokonują opór raczej poprzez prędkość a nie przez swoją wagę. Oszczędność wagi dalej redukuje zapotrzebowanie na dźwigi oraz, tam gdzie zachodzi taka potrzeba, tymczasowe rusztowania lub sprzęt pływający.

HPH 6500

obejmuje zakres wbijania pomiędzy ciężkimi segmentami z pali profilowych w parach i ściankami fundamentowymi z rur stalowych, rur bez szwu, beton lany oraz beton wirowany. Dla pali skonstruowanych z rur, standardowe kowadło i rękaw posiadają regulowane przekładki by umożliwić ich używanie do 914 mm (36 cali).

HPH 1200 i HPH 2400

pasują do większości pojedynczych i podwójnych pali profilowych, wraz z zakresem większości najczęstszych rozmiarów pali typu „H” przy użyciu tych samych standardowych wkładek i kowadeł. Istnieje kilka wyjątków, które wymagają wkładów niestandardowych. Standardowe wkłady uchwytów są wkładane sprężynowo przy użyciu gumowych elastomerów, pracujących na ścinanie. Pozwala to na mocne złapanie pali o różnych rozmiarach, a młot pozostaje w pozycji równej z palem zapewniając dobre uderzenie osiowe. Nie potrzebne jest żadne zasilanie, a dopasowanie następuje automatycznie. Pale drewniane, betonowe oraz pale rurowe również mogą być wbijane przy użyciu alternatywnych wkładów.

Główne zalety hydraulicznych młotów Dawson:

  • Szybkie działanie podwójnie działającego systemu hydraulicznego – zmniejsza czas wbijania pali, zwiększa zatem wydajność oraz rentowność. Duże tempo uderzeń jest bardziej wydajne przy użyciu materiałów drobno granulowych.
  • Duża siły przekłada się na wydajność – wraz z optymalizacją wagi młota daje to szeroki zakres młotów z wysokim współczynnikiem siły do wagi.
  • Dokładne uderzenie poprzez kontrolowanie uderzenia siły młota – moc wyjściowa z pojedynczego uderzenia na początku wbijania pali do automatycznej mocy maksymalnej podczas ostatniego wbijania. Nie ma już problemów miękkiego wbijania pali jak w przypadku młotów typu diesel
  • Możliwość wbijania wszystkich rodzajów pali, wertykalnych lub pochylonych, wiszących lub zamontowanych do prowadnicy kafara – w przypadku pochylonych pali z minimalną stratą energii do 1:1 dzięki zaprojektowaniu młota na podwójne działanie.
  • W pełni obudowana konstrukcja młota – pozwala by młot wbijał pale pod wodą umiejscowiony bezpośrednio na palu bez potrzeby użycia ekstra prowadnic. Prosty kompresor + zestaw podwodny to wszystko, co jest potrzebne.
  • Wbijanie pojedynczych pali pozwala na skoncentrowanie całej energii młota na wbijaniu wytwarzając dużą moc wbijania bez konieczności korzystania z olbrzymiej masy młota.
  • Poprzez poruszanie pojedynczego pala spowodowano mniejszą wibrację gleby – dzięki poruszaniu niewielkiej powierzchni pala profilowego poruszana jest niewielka objętość gleby.
  • Wszystkie funkcje są hydrauliczne – nie ma elektrycznych komponentów na młocie
  • Małe potrzeby mocy hydraulicznej – młoty mogą być zasilane z wielu źródeł energii hydraulicznej, jak na przykład agregat zasilający wibromłota hydraulicznego, koparka, dźwig samojezdny itd. Zwarta, smukła konstrukcja – zabezpiecza wrażliwe komponenty oraz ułatwia obsługę przez operatorów na budowie.
  • Jedna standardowa konfiguracja wkładów – pasuje do wielkiej różnorodności typów grodzica/pal profilowy lub pal typu „H” obniżając obciążenia materiałowe i czasowe na wymianę elementów dla różnych profili – co jest typowym problemem większości młotów.

Młoty projektowano uwzględniając wszechstronność zastosowań – wszystkie młoty mogą być błyskawicznie przystosowane do większości sytuacji występujących podczas wbijania pali – w niektórych przypadkach poprzez dodanie kilku prostych części.

Poniżej możecie Państwo pobrać specyfikację techniczną (format PDF).

EMEXIM-Mirosław Kukliński

ul.Adama Mickiewicza 35A

05-075 Warszawa, Polska

NIP : 952 178 47 01

REGON : 712 363 473

Zapytaj co Ciebie interesuje wypełniając formularz kontaktowy